Фазові радіотехнічні і вимірювальні системи, системи медичної радіоелектроніки і телемедицини
HomeНаукаНаукові школи, темиФазові радіотехнічні і вимірювальні системи, системи медичної радіоелектроніки і телемедицини
НАУКОВА ШКОЛА ТОР РТФ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Фазові радіотехнічні і вимірювальні системи, системи медичної радіоелектроніки і телемедицини
Керівник школи: Шарпан Олег Борисович – доктор технічних наук, професор, професор кафедри теоретичних основ радіотехніки.
Засновником школи є Гойжевський Василь Олександрович, який був науковим керівником до 1984 р. З 1984 р. науковим керівником є Шарпан Олег Борисович. Школа формувалася з 1962 р. в напрямку розроблення діючих фазовимірювальних систем. З початку 90-х років основний напрямок роботи — розроблення радіоелектронних медичних систем. За весь період науковим колективом виконано більше 40 НДР і ДКР, переважна більшість яких віднесена до особливо важливих і за Постановами ВПК і ЦК КПРС, а з 1993 р. – на державні замовлення МОН України. В останні три десятиліття тематика цих робіт відноситься до розробок: теорії і техніки сучасних медико-технічних діагностичних систем і систем телемедицини. Шарпан О. Б. з 2012 р. був заступником головного редактора, а з 2016 р – став головним редактором журналу «Вісник НТУУ КПІ, Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування, http://radap.kpi.ua/index, який з 2015 р. входить в науково метричну базу Web of Science Core Collection. Наказом Міністерства освіти і науки України № 409 від 03.2020 журнал внесено до категорії А переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук та PhD з технічних наук за спеціальностями 171, 172, 173.
У колективі школи було захищено 20 кандидатських дисертацій, за результатами наукових досліджень було захищено докторські дисертації (Рибін О.І., Шарпан О.Б.). На 2020 р. до кадрового складу школи входять представники 3 поколінь, серед них 4 кандидати наук – Мосійчук В.С., Сушко І.О. (молоді вчені), Гусєва О.В, Могильний С.Б і 1 доктор наук – Шарпан О.Б. В спільних наукових дослідженнях приймають участь ще 4 кандидата технічних наук факультету електроніки.
У науковому колективі школи є аспірантка ІІ курсу (Бабайлова К.Ю.). Закінчили аспірантуру і працюють над дисертаціями Кицун П.Г., Гаманенко О.І, Горб М.С.. Працює над докторською дисертацією доцент Мосійчук В.С. (36 років).
Основні здобутки колективу школи:
протягом 60-80 років попереднього століття розроблено низку діючих фазових радіотехнічних і фазовимірювальних систем, які впроваджені в діючі радіоелектронні системи і комплекси спеціального призначення;
починаючи з 90-х років попереднього століття розроблено методи і нові діючі радіоелектронні засоби медичної діагностики, засновані на методології пульсової амплітудної і фазової спектрометрії та біоімпедансометрії.
колективом опубліковані статті у провідних наукових журналах, які входять у до міжнародних науково метричних баз даних (більше 120), зареєстровані об`єкти права інтелектуальної власності, наукові монографії – 3, навчальні посібники – 5; постійно створюються нові лекційні курси і лабораторні роботи за сучасними напрямками радіоелектроніки; щорічно готуються і захищаються магістерські дисертації 3-5 студентами радіотехнічного факультету.
Розробки наукової школи “Фазові радіотехнічні і вимірювальні системи, системи медичної радіоелектроніки і телемедицини”